Tabbouleh – przepis
SZKOŁA KULINARNA: TABBOULEHLICZBA PORCJI: 2CZAS PRZYGOTOWANIA: OKOŁO 20 MINPOZIOM TRUDNOŚCI: ▲ DO PRZYGOTOWANIA TABBOULEH BĘDZIESZ POTRZEBO...
Kochasz gotowanie? Pasjonują Cię kuchnie świata? Z nami nie będziesz się nudzić!
Co oferujemy? Oczywiście warsztaty kuchni tajskiej, ale zdradzimy Ci również tajniki kuchni tajskiej!
◦ bami – tajski makaron jajeczny z mięsem i warzywami – wiesz co łączy tą potrawę z zupką Chińską? Makaron nudle może być nie tylko szybkim daniem z torebki! Tak naprawdę ta potrawa wywodzi się z kuchni chińskiej, jednak jest serwowana również w Tajlandii.
◦ hoi maeng pu op mo din – małże w sosie kokosowym, to idealna tajska potrawa na wieczór we dwoje. Romantyczna kolacja nasycona tajskimi afrodyzjakami w najlepszym wydaniu, to nie może się nie udać.
◦ ho mok khai pla – tajskie gołąbki z rybiej ikry. Brzmi orientalnie? I tak ma być! Otwórz się na nowe smaki, a doznania jakie będą towarzyszyć ich poznawaniu, niejednokrotnie Cię zaskoczą!
◦ ho mok talay – tajska zapiekanka z owoców morza. Zapiekanka kojarzy się z prostotą – jak zamienić to danie w coś wykwintnego? Dodaj owoce morza! Jak i z czym je łączyć, aby nie polec na kulinarnym polu walki? Nasz Chef tajskiej kuchni Michał Kurek wie i tą wiedzą dzieli się ze swoimi uczniami!
◦ kaeng – potrawy typu tajskie curry. Wiesz na ile sposobów można przyrządzić tajskie curry? Ogranicza Cię tylko Twoja wyobraźnia i odwaga. Jaka wersja zostanie Twoją ulubioną? Przyjdź na warsztaty kuchni tajskiej do naszej warszawskiej szkoły kulinarnej.
◦ kaeng hang lay – łagodne słodko-kwaśne curry będące efektem pomieszania kuchni tajskiej z kuchnią birmańską. Głównym składnikiem tej potrawy jest wieprzowina. Nietuzinkowy smak łączący nutę kwaskowatą ze słodkimi tonami na długo zapadnie Ci w pamięć.
◦ kaeng jeut – łagodny tajski bulion z makaronem ryżowym, mięsem i grzybami – co myślisz o takim połączeniu? Ta tajska zupa jest jednocześnie syta i lekka. Zastanawiasz się jak to możliwe? Sekret tkwi w odpowiednim połączeniu składników, bo ważne są proporcje! Może zapytasz naszego Chefa o ten sekret?
◦ kaeng kari – curry w stylu indyjskim – masz ochotę na bardziej orientalne smaki? Aromatyczna kuchnia indyjska, pełna kolorów i zapachów, a przede wszystkim głębokich smaków, to to czego szukasz!
◦ kaeng luang – “żółte” curry. Najbardziej popularna wersja curry, to czerwone curry. W codziennej kuchni, stosujemy jednak tą żółtą wersję. Jak przyrządzić je w tajskim klimacie? Tego dowiesz się na naszych warsztatach kuchni tajskiej!
◦ kaeng matsaman – “muzułmańskie curry” z mięsem – w stylu malajskim, łagodne, z mlekiem kokosowym, to coś dla amatorów delikatniejszych smaków. Kuchnia tajska, to często kuchnia pikantna. W tym daniu znajdziesz jej istotę, ale unikniesz ostrości.
◦ kaeng pet – “czerwone” curry z mięsem. To danie dla osób, ceniących sobie mięso w doborowym towarzystwie. Idealne na zimowe obiady.
◦ kaeng som – ostro-kwaśna zupa. Słodko-kwaśna tajska zupa już była. Teraz czas na jej wersję na ostro. Coś dla amatorów tajskich, odważnych smaków – czy zaliczysz się do nich? Jeśli jeszcze nie, zapraszamy na warsztaty kuchni tajskiej. Odwiedź nas w szkole kulinarnej w Warszawie!
◦ kai yang – kurczak pieczony w ziołach i miodzie, to klasyczne danie, które przeniesie Cię do tajskich ogrodów. Delikatne mięso, z odpowiednio dobraną mieszanką ziół, nie raz Cię jeszcze zaskoczy!
◦ khanom – słodycze i desery. Bo tajska kuchnia, to nie tylko dania mięsne i ostre przyprawy. Daj się porwać słodkim tajskim smakom i niepowtarzalnym deserom, aby zrozumieć skąd wywodzi się ten sposób gotowania. Jeśli chcesz wiedzieć więcej – zapytaj Michała o szczegóły
◦ khao mok kai – tajska wersja biriani – brzmi niezrozumiale? Jak przyrządzić danie w domu, podpowie na tajskich warsztatach kulinarnych Michał Kurek. Nie możesz się doczekać? My też!
◦ khao mu daeng – ryż z czerwoną wieprzowiną. Co sądzisz o takim połączeniu? My je uwielbiamy! Tą miłością zarazimy również Ciebie, wystarczy, że przyjdziesz na nasze warsztaty kuchni tajskiej.
◦ khao niaw – kleisty ryż, danie z Północy. Co to jest? Jak przyrządzić ryż w ten sposób? Wbrew Twoim przypuszczeniom, nie wystarczy rozgotować ryżu. Jaka jest tajemnica tego dania?
◦ khao yam – ryż z kapi – sałatka czy pełnowartościowe danie? Jakie składniki są tajemnicą khao yam? Zdradzamy na naszych warsztatach kulinarnych w Warszawie.
◦ kuay tiaw – zupa z makaronem, popularne danie na lunch. Czemu zawdzięcza swoją popularność? Czy również ty ulegniesz jej urokowi?
◦ makaron szklany sojowy – główny składnik to sos na bazie pasty chili, cukru palmowego, sosu rybnego, tamaryndu (śliwki tajskiej). Jak to smakuje? Zapraszamy na degustację na warsztatach tajskich.
◦ mu pat prio wan – wieprzowina słodko-kwaśna. Czy jej przyrządzenie różni się od kurczaka w tej samej wersji? Czego potrzeba, aby nadać jej niebanalnego charakteru? Przekonaj się z nami na warsztatach kuchni tajskiej.
◦ nam pla – sos rybny, dowiedz się na warsztatach kulinarnych jak przyrządzić go w domu i jak smakuje w takiej wersji.
◦ nam phrik kung siap – szaszłyki z krewetek. To coś, co nie jest u nas zbyt popularne. My jednak uczyliśmy się u źródła – od rdzennych Tajlandczyków. Tę wiedzę, przekazujemy dalej.
◦ nua pat nam man hoi – wołowina w sosie ostrygowym, to danie podawane w najbardziej wykwintnych restauracjach. My podpowiemy jak przyrządzić je w zaciszu własnej kuchni, wystarczy, że przyjdziesz na nasze warszawskie warsztaty kulinarne.
◦ oliang – mrożona słodka kawa tajska. Czym różni się od klasycznej kawy mrożonej? Spróbuj i się przekonaj!
◦ padthay – gruby makaron ryżowy, główny element to sos. Jaki jest jego sekret? Jak go przyrządzić? Zapraszamy na tajskie warsztaty kulinarne, które poprowadzi nasz Chef Michał Kurek.
◦ phanaeng – “suche” curry z mlekiem kokosowym. Czy to wciąż curry, czy zaliczymy je do innej grupy potraw? Oceńmy to razem w Warszawie a naszej akademii kulinarnej.
◦ pla jaramet nung kiem bueh – potrawa rybna ze śliwkami chińskimi. Ryba ze śliwkami brzmi dziwnie? Jej smak ci to zrekompensuje – obiecujemy spróbuj jej razem z nami w naszej szkole gotowania, w Warszawie.
◦ pla meuk thot kratiem phrik – kalmary smażone z czosnkiem. Jak przyrządzić je, aby wydobyć pełnię smaku? Poznaj ten sekret na naszych warsztatach kuchni tajskiej!
◦ po taek – “rozerwana sieć rybaka” – curry z owoców morza. To coś, czego jeszcze nie było. Potrawa przywieziona wprost z dalekiego wschodu!
◦ pu pat pong kari – kraby duszone na parze z sosem curry. Curry jest podstawą kuchni tajskiej. Co wyjdzie jeśli połączymy je z krabami? Sprawdź razem z nami w warszawskiej szkole gotowania!
◦ sataw – fasola typu Jaś, podawana z krewetkami lub wieprzowiną. Każdy kraj fasolę podaje według własnego przepisu. Meksyk ma chilli con carne, my fasolkę po bretońsku. Dowiedz się jak jedzą fasolę w Tajlandi!
◦ tom kha kai – łagodne curry z kurczakiem. Na pewno nie raz próbowałeś tego tajskiego dania. Dziś przyrządzisz je pod czujnym okiem naszego Chefa na warsztatach kulinarnych w Warszawie!
◦ tom yum – tajska zupa zrobiona na bazie pasty chili (słodko-kwaśna) z dodatkiem galangalu i liści kaffiru. Zdobycie składników wymaga pewnego wysiłku. My dostarczamy je do rąk własnych. A wraz z nimi, uczymy jak je połączyć, aby uzyskać ten wyjątkowy smak!
◦ yam – bardzo ostra sałatka. Do odważnych świat należy – spróbuj jej na naszych tajskich warsztatach kulinarnych i przekonaj się, czy podołasz!
Kuchnia tajska zachwyca kolorami, smakami i bogactwem przypraw. Niepowtarzalne połączenia i sekrety ich sztuki gotowania poznawaliśmy latami, przebywając i gotując na ulicach Tajlandii. Dziś, naszą wiedzą i doświadczeniem, a przede wszystkim miłością do nich, dzielimy się z Wami. Przyjdź i poczuj jak pachnie prawdziwa Tajlandia!